Aktualności

2018.10.19
2018.10.05
2018.09.06
2018.07.27
2018.04.06
2018.03.24
2018.02.20
2017.12.05

Park przy Pałacu po dwunastu latach nieobecności był terenem gdzie rozegrano VII Serię „Orlen”,

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym. Podziękowania dla samorządu miasta na czele z Burmistrzem Krzysztofem Dobrzyniewiczem, że mogliśmy wrócić na bardzo widowiskową trasę.

Cieszy na pewno  fakt, że historia tego wyścigu jest tak silna, że co roku jest to najbardziej obsadzony wyścig z kalendarza PZKol do wyścig w Szczekocinach zgłosiło się ponad 300 zawodników.   Podczas tych zawodów zaprezentowali się również   zawodnicy klubu Olimpijczyk, jak również ci bardziej doświadczeni którzy mieli okazję wystartować na własnym  terenie.

 Każdy wyścig miał swoje emocje w kategorii junior młodszy upatrywaliśmy walki o podium  zawodnika Olimpijczyka Szczekociny Kacpra Chojnackiego, który od tego sezonu zmienił kategorię wiekową, ale warto przypomnieć, że jako młodzik na Mistrzostwach Polski wywalczył pierwsze miejsce, Kacper ukończył wyścig na ósmym punktowanym miejscu.

Kibice na pewno  czekali  na start kolejnego naszego wychowanka  Maciek Borkowski w kategorii junior, Maciek przez dłuższą część dystansu lokował się na miejscu drugim lecz po defekcie spadł o dwa oczka niżej walczył jednak do końca w konsekwencji ukończył na miejscu trzecim. W tym sezonie Maciek Borkowski dostał powołanie do kadry narodowej juniorów wystartował już na dwóch Pucharach Świata i zaliczył start w barwach biało czerwonych na Mistrzostwach Europy w czeskim Taborze. Najlepszy w kategorii junior okazał się również reprezentant Polski Piotr Kryński- Volkswagen Samochody Użytkowe.   W elicie mężczyzn  był wychowanek naszego klubu, reprezentant kraju uczestnika Mistrzostw Świata i Europy Patryk Kostecki  od kilku sezonów w zawodowej grupie kolarskiej Domin Sport, Patryk uplasował się na piątym miejscu w Elicie  mężczyzn najlepszy okazał się Bartosz Mikler „Victoria”Helman Jarocin. Podczas wyścigów masters mieliśmy również swoje mocne akcenty - trener klubu Olimpijczyk Szczekociny Sławomir Frejowski ukończył wyścig na miejscu drugim, w kategorii M-50, lepszy od Sławka okazał się Wojtek Bartolewski –  KS Scout  Częstochowa.

 Zawsze miłym zaskoczeniem dla kibiców jest znana już w całej Polsce  kwaśnica, której podczas wyścigu można było spróbować jak zawsze za darmo przygotowana przez członka  Zarządu Klubu Olimpijczyk   Mirosława Nowaka.

 W imieniu Zarządu klubu składamy podziękowania za ogromny wkład w organizacje wyścigu  dla Burmistrza Miasta Krzysztofa Dobrzyniewicza,  jak również  Rady Miasta i Gminy Szczekociny.

            Wszystkim sponsorom i osobom prywatnym, które od lat  wspierają wyścig przełajowy       w Szczekocinach i działalność klubu Olimpijczyk Szczekociny. Dekoracji po wyścigu dokonali

Burmistrz Miasta i Gminy Krzysztof Dobrzyniewicz, Przewodniczący  Rady Miasta  Jacek Mazanek, Dyrektor MGOKiS  Przemysław Baranowski, sponsorzy  Witold  Wójcik,

Robert Zawalski, Andrzej Jeruzalem, Artur Nowak

 

Najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach wiekowych 

XXI Memoriału Edwarda Pelki Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczekociny                               w kolarstwie przełajowym  VII Seria „Orlen” Pucharu Polski

 

Kategoria Żak Chłopcy

1.Jacek Glazik – MLKS Baszta Bytów

2.Kamil Gutowski – UKK Prostki

3.Borys Klaczkowski – FKK Agnieszka Skalniak

 

 

 

 

Kategoria Żak Dziewczyny

1.Milena Tokarska – MGLKS Błękitni Koziegłowy

2.Milena Banaszkiewicz – LKS Trasa Zielona Góra

3.Alicja Lachowicz – UKK Prostki

 

Kategoria Młodziczka

1.Malwina Mul – KLKS Azalia Brzóza Królewska

2.Milena Jędrzejak – MLUKS Victoria Jarocin

3.Zofia Krystkowiak – FRK Krzysztofa Kużniaka

 

Kategoria Młodzik

1.Kacper Hoppa – Carusia Kartuzy

2.Bartosz Oleksiak – MGLKS Błękitni Koziegłowy

3.Norbert Stafiej – KLKS Azalia Brzóza Królewska

 

Kategoria Juniorka Młodsza

1.Ewa  Miłek – MGLKS Błękitni Koziegłowy

2. Zuzanna Flis – KLKS Azalia Brzóza Królewska

3.Wiktoria Gładosz – LKS Trasa Zielona Góra

 

Kategoria Junior Młodszy

1.Jakub Musialik – MGLKS Błękitni Koziegłowy

2.Maksymilian Grzenkowicz – GKS Cartusia Kartuzy

3.Sebastian Stachula – KLKS Azalia Brzóza Królewska

 

Kategoria  Elita Kobiet

1.Patrycja Lorkowska – Cartusia Kartuzy

2.Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska

3.Adrianna Stępniewska – Skan Bike Team Opoczno

 

Kategoria Juniorki (rocznik – 2000/2001)

1.Kinga Kalembkiewicz – Azalia Brzóza Królewska

2.Brygida Piersiak – KLKS Azalia Brzóza Królewska

3.Maria Krefft – MLKS Baszta Bytów

 

Kategoria Master M 30-39

1.Piotr Rakiewicz - GVT

2.Jarosław Wolcendorf –

3.Paweł Lempart – Team Sport

 

 

Kategoria Masters M 40-49

1.Andrzej Michniak – WKK Warszawa

2.Mirosław Bieniasz – Elzat Bieniasz Bike Team Tarnów

3.Akadiusz Jusiński – Renault Team

 

Kategoria Masters M 50

1.Wojciech Bartolewski – KS Scout Częstochowa

2.Slawomir Frejowski - Olimpijczyk Szczekociny

3.Tomasz Jarząbek – Stow.EuroBike Kaczmarek Eletric Team

 

Kategoria Masters – M 60 Plus

1.Waldemar Banasiński – Browar Fortuna Kielce

2.Marek Sorbian – Bliżyńskie Stow. Cyklistów

3.Remigiusz Zachara – TC Orzeł Sytkowice

 

Kategoria Junior

  1. Piotr Kryński – Volksagen Samochody Użytkowe
  2. Maciej Stępień – Victoria Helman Sport Jarocin
  3. Maciej Borkowski – Olimpijczyk Szczekociny

 

Kategoria Elita Mężczyzn

1.Bartosz Mikler – Victoria Helman Sport Jarocin

2.Mariusz Gil – Stow. Euro Bike Kaczmarek

3.Adam Żuber – Ośka Warszawa

 

Kategoria  Cyklosportr

1.Mateusz Kwiatkowski – Dar – Bud Team

2.Maciej Samborski-

3.Paweł Kazanowski – Mayday Team Lublin

 

 

Kategoria Amator

1.Grzegorz Mazur - Lublin

2.Marek Żelazny - Wrocław

3.Wojtek Partyka – AZS Politechnika Świetokrzyska

 

Dziękujemy firmom i osoba prywatnym, które przyczyniły się do zorganizowania

XXI Memoriału Edwarda Pelki w Kolarstwie Przełajowym  w dniu 11.11.2017r

 

„Meble Wójcik” - Sylwia i Witold Wójcikowie

Firma Transportowa  -  Mariusz Piotrowski

„DomBud” - Kazimierz Trybek

Sengam – Sport Sklepy  Rowerowe  DariuszaBednarczyk

„Sebo” - Robert Zawalski

„Mexller”- Artur Nowak Częstochowa

„Viking” Sport – Mariusz Kotwica,– Jelenia Góra

Hurtownia Wędlin „Marzec” - Ewa Marzec Myszków

FH Kurczak Teresa Seweryn

Hotel „Amazonka” - Ryszard Sosnowski

Wiktoria Leszek Malec - „Lewiatan” Gościęcin

Firma Metal Projekt  Polska -  Andrzej  Jeruzalem

Firma Handlowa  -  Robert Seweryn

 

Jak również osoby

Jurek Żiarkowski

Grezegorz Wiśniewski

Marek Pacanowski

Łukasz Nowacki

Bernadetta Nowak

Podziękowania  dla całego Zarządu Klubu „Olimpijczyk” jak również dla Członków Klubu

Wyrazy podziękowania Zarząd klubu „Olimpijczyk” składamy na ręce  Komendanta Komisariatu  Policji w Szczekocinach i Policjantów którzy zabezpieczali wyścig, jak również

dla Jednostki OSP  Szczekociny na czele z druhem Pawłem Sroką i wszystkimi druhami w/w jednostki

 

                                                                                                              Olimpijczyk

2017.11.07
 

 
 
 
 
2017.09.15

Strona 1 z 7  > >>